Gazele Biznesu 2012

 

 

Dnia 28.02.2013 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala "Gazel Biznesu". Wśród ponad czterech tysięcy firm z całej Polski znalazło się także 114 firm podlaskich. Nasza Firma znalazła się na III miejscu! (I i II miejsca to MP-Trade Mirosław Piekarski z Wasilkowa oraz Yuniversal Podlaski z Białegostoku).

Rankingi "Gazele Biznesu" sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. W Polsce opracowuje je "Puls Biznesu". Celem jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Pozycja w rankingu zależy wyłącznie od osiągniętych przez firmę wyników, a konkretnie - od wypracowanego w ciągu trzech lat przyrostu obrotów. Gale odbywają się rokrocznie w 12 największych miastach Polski.

Gazele Biznesu 2011

 

Dnia 15.03.2012 r. "Puls biznesu nagrodził firmy z wojwództwa podlaskiego. Tytuł Gazeli Biznesu 2011 powędrował do 120 przedsiębiorstw z tego regionu. Do tegorocznej edycji plebiscytu zakwalifikowało się o 34 więcej firm niż poprzedniego rankingu.

Gazele Biznesu - to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu  odbyła się w 2000 r. Z punktu widzenia "Pulsu Biznesu" Gazela to firma średniej wielkosci, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

 

W gronie Gazel Biznesu Nasze Przedsiębiorstwo znalazło się na wysokim ósmym miejscu. Oto kilku zdaniowa relacja: Spółka wciąż próbuje zdobywać nowe rynki. Czym? Dobrą pracą i marką, nad którą pracuje zgodnie z zasadą, że kolejne zdobyte zamówienia to pokłosie poprzedniej, dobrze wykonanej roboty.

Meliorex startuje w publicznych przetargach, ale pracuje też jako podwykonawca dużych firm budowlanych.

— Po wykonaniu dobrej pracy, pozyskujemy nowe kontrakty. Tak to działa. Niekiedy bardziej opłaca nam się pracować dla dużych firm, niż rywalizować w przetargach, w których jedynym kryterium jest najniższa cena. Niektóre projekty są wręcz nie do wykonania za takie ceny. Co pokazała sytuacja z autostradą A2 — mówi Antoni Paciorko, prokurent firmy Meliorex.

Zarobioną gotówkę firma inwestuje w sprzęt, który pomaga nam jeszcze lepiej wykonywać zlecone prace. — Nie „chomikujemy” tej gotówki. Cały czas powiększamy bazę sprzętową poprzez zakup samochodów, maszyn czy też koparek — mówi Antoni Paciorko.

© 2013-2018. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "MELIOREX" Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.