W dniu 10.11.2013r. ekipa naszego Koleżeńskiego Klubu Wędkarskiego „PILKER” zainaugurowała działalność pierwszą wyprawą do Gdańska na połów dorsza.

     W rejsie wzięło udział 8 członków klubu : Antoni Paciorko, Leszek Ćwikowski, Bogdan Maksimowski, Robert Lenczewski, Paweł Borzym, Jarosław Krzykowski, Tomasz Gałaszewski i Leszek Borzym.

     Rejs po Zatoce Gdańskiej kutrem „Fish One” trwał 9 godzin, podczas którego złowiliśmy ponad 25 dorszy i kilkanaście śledzików. Atmosfera od początku do końca była doskonała, wszyscy byli pełni zapału i nadziei na wędkarski sukces, tym bardziej, że z wyjątkiem doświadczonego już w morskich połowach Antoniego Paciorko, był to pierwszy dla nas rejs za dorszem.

     Radość z pierwszego dorsza na tej wyprawie miał najmłodszy z uczestników 14 letni Paweł Borzym. Jednak najwięcej, bo 8 dorodnych sztuk złowił Tomek Gałaszewski. Były również dwa dublety złowione przez Leszka Borzyma. Pozostali uczestnicy mieli od dwóch do sześciu sztuk. W sumie złowiliśmy ponad 25 ryb. Najważniejsze, że dopisała wspaniała słoneczna pogoda ze słońcem rano i po południu. Wiatr nie był zbyt silny, choć były chwile kiedy mocniej kołysało kutrem i moczyła nas woda z rozbijanych przez kuter fal. Bałtyk witał i pożegnał nas pięknym blaskiem zachodzącego słońca.

     Na kolejną wyprawę, którą będziemy organizować, zapraszamy większą ilość uczestników. Naprawdę warto przeżyć taką morską przygodę. Na koniec należą się serdeczne podziękowania kierowcom naszego busa: Jarkowi Krzykowskiemu i Robertowi Lenczewskiemu, którzy bezpiecznie dowieźli ekipę do Gdańska i z powrotem do Raczek.

© 2013-2018. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "MELIOREX" Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.